wtorek, 29 listopada 2011

Andrzejkowe wróżby

Jutro Andrzejki, czas na Andrzejkowe wróżby:

Lanie wosku
Przygotuj roztopiony wosk, klucz i miskę z wodą. Przelewaj wosk przez dziurkę od klucza, poczekaj, aż odlew zastygnie. Po wyjęciu z wody płaskorzeźbę należy trzymać pionowo, pomiędzy świecą a ścianą, na której powstanie cień, który należy zinterpretować:)

Buty
Aby dowiedzieć się, która z grona wróżących jako pierwsza wyjdzie za mąż, należy buty z lewej nogi ustawić rzędem w najdalszym punkcie pokoju. A następnie, przestawiać w kolejce jeden za drugim kierując się ku drzwiom, który pierwszy dotknie progu lub wyjdzie za drzwi tego właścicielka jako pierwsza wyjdzie za mąż.

Imię przyszłego małżonka
Na małych karteczkach wypisać męskie imiona i włożyć pod poduszkę. Rano wyciągnąć jedną z nich - wyciągnięte imię to imię przyszłego małżonka.

Jabłko
Chcąc poznać pierwszą literę imienia przyszłego męża, należy obrać jabłko (tak aby nie przerwać skórki), a następnie rzucić nią za siebie przez lewe ramię i z obierzyn odczytać literę, jaką utworzyła.

Wróżenie z igliwia
Chcą dowiedzieć się czy dany chłopak i dziewczyna będą kiedyś razem, należy wrzucić do miski z wodą igły sosnowe - jedna symbolizuje dziewczynę, druga konkretnego chłopaka. Jeżeli obie igły zetkną się, to ich również połączy miłość.

Jeżeli przedstawione wróżby Ci nie wystarczą, to z już jutro na blogu przepis na ciasteczka z wróżbą. Zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz