piątek, 1 maja 2015

Jak w 7 dni przygotować się do imprezy. Moja przygoda z detoxem!

W tym roku przede mną kilka większych imprez rodzinnych i nie tylko. Zebrałam więc najpopularniejsze porady, jak w krótkim czasie przygotować swoją skórę, tak aby promieniowała świeżością. Trzeba będzie przecież jakoś wyglądać, przed dawno niewidzianymi ciotkami i kuzynami:)
5 kroków do poprawy wyglądu skóry: 
 • dieta – jesteśmy tym, co jemy i pijemy, 
 • pielęgnacja skóry 
 • ruch, bo jak wiadomo ruch to zdrowie
 • masaż lub sauna
 • sen
Jako, że najbliższa impreza jest już w połowie maja, zamierzam poświęcić więc najbliższe 7 dni na przyspieszoną regenerację i detox organizmu.

Lecąc po kolei:

 1. Dieta - nie chodzi tu o odchudzanie, tylko wprowadzenie kilku korzystnych nawyków, takich jak:
  • Rozpocznij swój dzień od szklanki letniej z wody z plasterkiem cytryny,
  • Unikaj kofeiny, cukru, papierosów i alkoholu - z dwoma ostatnim problemu mieć nie będą, bo i tak nie używam, ale cukier i kofeina tu może być ciężko, ale że to tylko  7 dni, więc postaram się jakoś przetrwać ten okres. W sumie cukier i tak planowałam ograniczyć.
  • Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu organizmu od środka i regularnym piciu wody - myślę, że nie chodzi tylko o wodę, ale ogólnie płyny, więc do diety włączę zupy:)
  • Pamiętaj o tym, co jesz, świeże owoce, warzywa, chude mięso, orzechy i nasiona są dobre dla ciała i skóry.
 2. Pielęgnacja skóry:
  • Zimna woda zdrowia, a do tego skurczy pory.Podobno opryskanie buzi zimną wodą z samego rana pomaga - przetestuję ten sposób.
  • Staraj się dobrze nawilżać skórę, a podczas mycia dokładnie usuwać martwy naskórek z całego ciała - zakupiłam już sobie gąbkę luffa, więc będę się ostro złuszczać.
  • Zrób sobie maseczkę - przetestuję jakąś domową z banana lub płatków owsianych, bo zraziłam się już do tych kupnych.
  • Postaraj się dać sobie detox od makijażu i pamiętaj o kremie z filtrem - dobrze, że mamy długi weekend to jakoś ułatwi ograniczenie makijażu.
 3. Ruch - wystarczy, abyś poświęciła na niego chociaż godzinę dziennie, może być to na przykład spacer na świeżym powietrzu. Planuję dojeżdżać do pracy na rowerze, lub 3 ostatnie przystanki iść pieszo, zależnie od pogody oczywiście.
 4. Poza tym doskonale na organizm zadziałają też masaż i sauna, dzięki nim doskonale się uwalniają toksyny z organizmu, należy jednak pamiętać o piciu wody. Sauna niestety nie jest dla każdego, dla niektórych jest niebezpieczna.
 5. I ostatni element – sen – w jego trakcie nasz organizm się doskonale regeneruje i niewiele pomogą nam powyższe punkty nam pomogą jeżeli będziemy niewyspane i zmęczone. Planuję więc zasypiać z moimi dziećmi i tak w sumie zazwyczaj tak się dzieje.

Ja rozpoczęłam swój detox dzisiaj rano, czy ktoś jeszcze się skusi?:)

5 komentarzy:

 1. Detoks, hmm czemu nie, szczególnie po majówce;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I po rozpoczęciu sezonu grillowego, przyda się detoks:)

   Usuń
 2. ja się pisze ... nie jest jakis skomplikowany w sumie to cały czas tak zdrowo żyć powinno , ale kto ma na to czas... super pomysł by o tym pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie, a może jak spróbujemy przez 7 dni to już tak nam zostanie:)

   Usuń
 3. Ja wzięłam się za dietę Kopenhadzką...rygorystyczne, i oczywiście też robiąca szok w organizmie, ale pozwala mi szybko zrzucić kilka kilo :)

  OdpowiedzUsuń

Wystąpił błąd w tym gadżecie.