wtorek, 28 kwietnia 2015

Instrukcja DIY: Pomysł na burzowe popołudnie z 5-latkiem

Od wczoraj była w Łodzi genialna pogoda, ale dzisiaj po południu zaczęło się zaciągać na burzę. Wspólnie z Evcią uznałyśmy, że jest to idealny moment na zrealizowanie długo planowanego pomysłu na ogród dla wróżek.
Jak rozpocząć przygotowania do zrobienia ogrodu dla wróżek?
Pierwszy element to duża donica, skrzynka na kwiaty lub jakiś inny ładny pojemnik, który przetrwa spotkanie z ziemią.

Kolejny krok to uzupełnienie donicy ziemią i przygotowanie materiałów, które pomogą nam stworzyć ogród.
 Akurat wczoraj podczas wieczornego spaceru zebrałyśmy trochę leśnych skarbów, takich jak:

  • mech
  • kamyczki
  • szyszki
  • korę
  • kwiatuszki.


Dzisiaj uzupełniłyśmy je o skarby z pudełek z zabawkami. Wyszukałyśmy wróżkę i różne gadżety dla niej. Swoją drogą nasze łowy były dla Evci bardzo ekscytujące, każdy znaleziony kamyczek, patyczek sprawiały jej ogromną radość.

Ogród dla wróżek krok po kroku:Po pierwsze włączamy wyobraźnię.
Po drugie układamy nasze skarby, my zaczęłyśmy od mchu, może to być też trawa lub kora. Gdybyśmy miały jakąś mała roślinkę w doniczce, to pewnie byśmy ją wsadziły (mógłby to być mały cyprysik, bukszpan lub drobne kwiatuszki (bratki, stokrotki lub sukulenty).

Niestety ponieważ nasz ogród powstał spontanicznie, to nie zdążyłyśmy jej dokupić, ale w przyszłości na pewno go uzupełnimy o ten element. Dołożyłyśmy kawałki kory i zabawki. I tak w kilka minut stworzyłyśmy zaczarowaną krainę:)

Jako, że nie wykorzystujemy żadnych niebezpiecznych elementów, to dziecko może spokojnie stworzyć, taki ogród własnoręcznie. Jeżeli wsadziliśmy roślinki, to tylko pamiętajmy o jego podlewaniu.

I w zasadzie w tym momencie rozpoczęła się zabawa na całego:) Evcia zaczęła donosić kolejne zabawki i tworzyć scenariusze. Myślę, że ogród jeszcze kilka razy zmieni swój wygląd, a Eva będzie miała frajdę przez kilka dni.

A co jeśli nie ogród dla wróżek?
Tomcio jest jeszcze co prawda za malutki, ale jak tylko trochę podrośnie to na pewno wspólnie stworzymy park jurajski (plastikowe dinozaury już mamy) lub tor motocrossowy:) Póki co podziwiam pomysły na Pinterest i zbieram inspiracje, zobaczcie, jakie genialne rzeczy można stworzyć z doniczki, kilku roślinek i masy wyobraźni:)

Źródło
Pozdrawiam ciepło z krainy wróżek:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz