czwartek, 13 marca 2014

Balerina - moja pierwsza lalka na szydełku

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić pewną balerinę, która wyszła spod mojego szydełka. Długo trwało zanim to, co miałam w głowie udało się urealnić, ale oto jest:)


Jestem z niej bardzo dumna, bo to czysty owoc mojej wyobraźni i przeze mnie stworzonego wzoru - mój pierwszy wzór na szydełko:) Yupi!!! Swoją drogę nie sądziłam, że kiedykolwiek mi się to uda, bo niewiele ponad rok temu umiałam zrobić tylko łańcuszek:) Czasami jednak chcieć znaczy móc:) A, że ja bardzo chciałam sprawić niespodziankę mojej Evci  - tak jest balerina i towarzyszy jej już też surowa nauczycielka Pani Mimi, poznacie ją jednak następnym razem.


Póki co to prototypy, ale jak tylko je dopracuje to podzielę się wskazówkami jak je zrobić, nad wzorem pracuje od miesiąca (nocami jak maluchy śpią), ale cały czas jeszcze bym coś chciała w nich zmienić. Cały czas zastanawiam się jak zrobić jej ładne usta, póki co jeszcze nie wymyśliłam więc ma tylko oczy:) Swoja drogą to szydełkowanie dla mnie ostatnio "to nowa czerń", mąż śmieje się, że mu zbabciniałam (chyba nawet nie ma takiego słowa:)), ale dla mnie po dniu z moimi krzykaczami to chwile relaksu:) Tak czy siak na blogu zrobi się wkrótce bardzo lalkowo:)


Tutu to miniaturka tego, które jakiś czas temu prezentowałam na blogu - instrukcja na tutu.Dodatkowo ozdobiłam je dekoracyjną taśmą, podobnie jak górną część body.


Baletki planowałam zrobić jej ze wstążeczki, ale póki co są z włóczki:


A tu jeszcze nasza balerina czekająca na lekcje z Panią Mimi:


Jeszcze tylko jedna krótka refleksja, po raz kolejny przekonałam się też, że zabawka zrobiona przez mamę ma większą wartość - to naprawdę bezcenne uczucie i takie motywujące do kolejnych prac:)

Pozdrawiam wiosennie:)

5 komentarzy:

 1. Bardzo urocza!
  http://trytodesign.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo, że zrobiona przez mamę to nawet krzywa i bez oka będzie najcudowniejszą zabawką na świecie :))) Twoja jest przecudna! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest śliczna... A co do szydełkowania... Może i kobieta z szydełkiem wygląda staromodnie, ale jedni mają różaniec, inni medytacje, a my... szydełkowanie :) Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń

Wystąpił błąd w tym gadżecie.