wtorek, 7 stycznia 2014

Instrukcja DIY: Spódniczka a'la TUTU

Jako kreację na urodziny Evcia zażyczyła sobie spódnicę baletnicy:) Dzisiaj chciałabym więc Wam pokazać jak przygotować spódnicę w stylu tutu, bez użycia maszyny do szycia. Niejedna mini baletnica będzie miała  frajdę z takiej spódnicy:)


Pomysł na tutu bez szycia znalazłam na Pinterest, ponieważ jednak nie posiadałam sztywnego tiulu to zastosowałam tiul miękki, niestety trochę się on skleja, jak baletnica szaleje, ale jest za to wygodny dla dziecka.

Do przygotowania spódnicy potrzebujemy:
- tiul miękki lub sztywny do wyboru - sztywny chyba jednak lepszy - ok 5 rolek - na spódnicę długości ok 35 cm, dla dziewczynki o wzroście 104 cm
- gumkę
- nitkę i igłę do zszycia gumki

Spódnica a'la tutu krok po kroku:
- odmierz odpowiednią długość gumki i ją zszyj
- potnij tiul na paski o wybranej długości
- złóż pasek tiulu na pół i przewiąż go wokół gumki
- dodawaj kolejne paski tiulu aż do uzyskania satysfakcjonującej Cię objętości:)I jeszcze małe zbliżenie:

Spódnica w pełnej krasie:)


2 komentarze:

  1. świetny pomysł! Wykorzystam go napewno! mam jednak pytanie czy na dziewczynkę o wzroście 128cm tiul o wym. 30cm będzie wystarczający? chciałabym aby spódniczka sięgała za kolano...?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przepraszam, że odpowiadam tak późno, ale gdzieś przeoczyłam Twój komentarz. Jeżeli chodzi o rozmiar tiulu to ja używałam takiego o szerokości 15 cm, a paski można przyciąć na dowolną długość. Zmierz odległość do kolana i przytnij paski tak, aby po złożeniu były ok. 7 cm dłuższe niż ten wymiar. Pozdrawiam

      Usuń

Wystąpił błąd w tym gadżecie.