wtorek, 10 grudnia 2013

Płatek śniegu na szydełku krok po kroku

Z cyklu DIY dzisiaj przedstawiam instrukcję krok po kroku, jak zrobić płatek śniegu na szydełku. Tworząc kilka takich płatków mogą one być piękną ozdobą hand-made na choinkę, bądź stanowić super prezent.


Do jego wykonania potrzebujemy bawełnianej włóczki bądź kordonka oraz szydełka w odpowiednim rozmiarze oczywiście. Rozmiar zależny od tego czy użyjemy włóczki czy kordonka. Na sam koniec możemy usztywnić nasz płatek śniegu, do tego będziemy potrzebować kleju typu wikol rozcieńczonego wodą.

Dla tych, którzy nie potrafią robić na szydełku już wkrótce kurs szydełkowania na moim blogu i instrukcje video:)

A póki co zaczynamy:

Krok 1
Robimy pętelkę, a następnie 3 oczka łańcuszka. Po czym łączymy całość oczkiem ścisłym w pierwsze oczko łańcuszka.

Krok 2
Wykonujemy jedno oczko łańcuszka, a następnie 12 słupków w środek pętli. Łączymy oczkiem ścisłym.
Krok 3
Wykonujemy jedno oczko łańcuszka, półsłupek w to samo oczko, a następnie 7 oczek łańcuszka, opuszczamy jedno oczko i łączymy za pomocą półsłupka w kolejne oczko (jak na zdjęciu); powtarzamy jeszcze 5 razy, tak aby otrzymać 6 pętelek.


Krok 4
Wykonujemy 9 półsłupków w każdą z pętli i łączymy z początkiem pracy. Następnie wykonujemy 5 oczek ścisłych, 1 oczko łańcuszka, półsłupek w to samo oczko, 13 oczek łańcuszka i łączymy na środku kolejnej pętli; powtarzamy jeszcze 5 razy, aż otrzymamy 6 pętli.
Krok 5
Wykonujemy 8 półsłupków w pętelkę, 7 oczek łańcuszka i łączymy w to samo oczko z którego zaczęliśmy łańcuszek, kolejno 9 oczek łańcuszka i łączymy w to samo oczko z którego zaczęliśmy łańcuszek, 11 oczek łańcuszka  i łączymy w to samo oczko z którego zaczęliśmy łańcuszek, 9 oczek łańcuszka i łączymy w to samo oczko z którego zaczęliśmy łańcuszek, 7 oczek łańcuszka i łączymy w to samo oczko z którego zaczęliśmy łańcuszek, 7 półsłupków w pętle. Powtarzamy jeszcze 5 razy.


Zbliżenie:

2 komentarze:

Wystąpił błąd w tym gadżecie.